STAN PRAHA 11

Starostové a nezávislí Praha 11

Odvolání Ladislava Kose (11.4.2016)

Na jednání zastupitelstva MČ Praha 11 byl dne 17. 3. 2016 odvolán první místostarosta L. Kos z Hnutí pro Prahu 11. Hnutí následně vypovědělo přímo na zastupitelstvu koaliční smlouvu... Číst dále

Jižní Město s ostudou (13.2.2016)

Zhruba rok od voleb je čas na stručné bilancování toho, jak se stávající koalici daří plnit sliby dané voličům. Bohužel, to není bilancování radostné ...Číst dále

"Mrtvé" Jižní Město (4.10.2014)

Ten rozhovor probíhá prakticky pořád stejně a mění se jen jeho detaily. "Ono se u Vás něco takového děje? Aha, a proč to nebylo tam a tam, proč o tom nevíme..." Je smutnou skutečností, že ačkoliv se toho na Jižním Městě opravdu neděje málo, tak spousta lidí jak z Prahy 11, tak i ostatních městských částí se o tom nedozví. Proč je to třeba změnit?...Číst dále

Dostanou žáci z Kateřinek konečně nová venkovní sportoviště? (14.9.2014)

Základní škola Ke Kateřinkám je jednou z největších škol na Jižním Městě, přesto se dá jednoznačně označit za nejzanedbanější. Neúplná rekonstrukce budovy v letech 1996 – 1998 nebyla nikdy dotažena do zdárného konce a o neutěšeném stavu školního hřiště vědí všichni žáci i rodiče už roky. Z tohoto důvodu jsem každému nápadu, jak zlepšit sportování dětí v naší škole, vždy velice pozorně naslouchala...Číst dále

A kdo že jsou ti Starostové a nezávislí na Praze 11? (31.8.2014)

Ačkoliv název může mást, Starostové a nezávislí, alespoň na Praze 11, nemají za členy žádné starosty, zejména pak jejich členem rozhodně není starosta současný. Hnutí STAN na Praze 11 založila Ing. Radka Soukupová, dlouholetá zastupitelka, členka několika občanských sdružení a povoláním projektová manažerka. Cíl byl jednoduchý... Číst dále..

Jsme na Jižním Městě paranoidní? (27.8.2014)

Společná iniciativa opozičních zastupitelů za průhlednější sčítání hlasů během voleb se setkala s jasným odmítnutím. Číst dále..

Jak se chová Radnice Prahy 11 před volbami? (19.8.2014)

České radnice prý před volbami šetří, neutrácejí, aby zbytečně „nedráždily“ voliče. Na Praze 11 si takové starosti nepřipouštějí. Číst dále..

Může se u voleb podvádět? (18.8.2014)

Nevypadá to moc pravděpodobně, ale může. Důkazem je situace na Praze 11, k níž před čtyřmi lety došlo v okrsku č. 997. V něm byly zhruba 2/3 hlasů neplatné. Okrsek se tenkrát záhadně vymykal všem ostatním. Přes výzvu k objasnění byly hlasovací lístky skartovány ještě před možnou kontrolou. Číst dále..

Jaké bylo veřejné projednání doplňkové studie EIA pro záměr Nový Opatov? (12.7.2014)

Jižní Město je velký sídelní celek s lokálními centry při stanicích metra. Zasloužilo by si však i skutečné centrum, s veřejnou infrastrukturou, pracovními příležitostmi, architektonicky hodnotnými objekty. Opatov by se tímto centrem mohl stát. To by ale musela o jeho podobě probíhat intenzivní debata mezi vlastníky pozemků, radnicí Prahy 11 a obyvateli Jižního Města. Zatím spíš bojuje každý s každým. Číst dále..

A co děti, máme je kam dát? (5.7.2014)

Konec školního roku je vždy dobou, kdy lze nejen hodnotit rok uplynulý, ale současně už je třeba připravovat rok budoucí. Letošní rok je pro bilancování a výhledy ještě příhodnější proto, že nejen pomalu končí čtyřleté období vládnoucí garnitury na radnici, ale také nás čekají změny připravené ministerstvem školství, které reagují na současnou situaci v předškolním a základním vzdělávání. Číst dále..

Hřiště FC Háje se stalo součástí předvolební kampaně (20.6.2014)

Městská část si od a.s. Oditty pronajala zarostlou část hřiště FC Háje, platby za pronájem jsou však uhrazeny jen do konce roku. Číst dále..

Péče Prahy 11 o veřejnou zeleň (16.6.2014)

Červnové zastupitelstvo schválilo vyhlášení zakázky na úklid a péči o veřejnou zeleň. Její hodnota se pohybuje dle předloženého materiálu na úrovni zhruba 200 mil Kč. Z něj však vůbec nevyplývají žádné další konkrétní údaje, zastupitelstvo schválilo vlastně slepé zadání. Číst dále..

Setkání se Stanislavem Polčákem, kandidátem do Evropského parlamentu (13.5. Chodovská tvrz)

Přesto, že pan poslanec Polčák dorazil kvůli dopravní zácpě později, debatu to nijak nepoznamenalo. Vedle očekávaných témat jako je ukrajinská krize, či negativní postoj velké části české veřejnosti k Evropské unii, došlo i na problémy, jež se úzce týkají Jižního Města - strukturální fondy a netransparentní přidělování evropských dotací.
Číst dále..   

Nezávislí kandidáti na Praze 11 (10.4.2014)

Praha 11 byla v posledních čtyřech letech symbolickým místem odvrácené strany současné komunální politiky v České republice. Veřejností nikdy nepřijatá koalice ČSSD a ODS na Magistrátu hl. města Prahy se v roce 2010 stala pro mnohé Pražany symbolem praktického dělení moci nehledě na ideové pozadí stran. Pro obyvatele Prahy 11 však takováto koalice mezi tehdejšími nejsilnějšími opozičními stranami nebyla nic nového, protože zde koalici sestavila ODS s ČSSD a KSČM. Číst dále..

Proč vlastně městská část nakoupila sociální byty? (8.4.2014)

Každá obec by měla mít své vlastní byty, které pronajímá obyvatelům, jež nemají možnost dosáhnout sami na byt na volném trhu. Soustředit sociální klientelu do jednoho objektu však může vést ke vzniku nového ghetta. Bohužel, právě k tomu MČ Praha 11 směřuje. Číst dále..

Rezidence Nodom - hrozba pro stávající obyvatele (4.4.2014)

Výstavba v území, které je v územním plánu zaneseno jako „stabilizované“, je možná. S tímto faktem jsou drsným způsobem konfrontováni stávající obyvatelé ulic Klapálkova a Milínská. Číst dále..

Válka v zastupitelstvu Prahy 11 (1.4.2014)

Situace v zastupitelstvu Prahy 11 připomíná zákopovou válku. Koalice s opozicí spolu nejenže nemluví, ale obě strany využijí každou příležitost, aby té druhé daly najevo, že spolupráce je nežádoucí. Číst dále..

Potřebují Háje další dominantu? (28.3.2014)

Vždy po několika letech se  objeví snaha postavit na Hájích  výškový objekt. Všichni si pamatují projekty „Poutník“, či  „Porto Háje“.  I v rámci projednávání studie regenerace lokality Háje se o možnosti nové dominanty vášnivě diskutovalo. Nyní je na stole konkrétní další návrh. Číst dále..    

 

 

 

Zástupci STANu
v komisích

R. Soukupová - k. sociální a zdravotní
B. Janečková - k. pro výchovu a vzděl., finanční komise, bytová komise
L. Kmoch - bytová komise, k. pro správu majetku
R. Bureš - finanční komise
A. Malínská - k. kulturní

KOMISE A JEJICH PRÁCE

Chcete vědět, o čem jednotlivé komise jednají?
Podívejte se na ZÁPISY.

 

Volby do Zastupitelstva
MČ Praha 11

Účast na volbách do Zastupitelstva MČ Praha 11 byla 44,35 % oprávněných voličů.

Bylo zvoleno 45 zastupitelů.
Zvolení členové zastupitelstva.

Volební noviny TOP 09 a STANu  najdete ZDE.

KONTAKTY

 STAN Praha 11

praha11@stanez. cz

www.facebook.com/stanpraha11

ODKAZY

STAN (Starostové a Nezávislí)
www.starostove-nezavisli.cz

Městská část Praha 11
www.praha11.cz