STAN PRAHA 11

Starostové a nezávislí Praha 11

Zeptali jsme se vás, co Praha 11 potřebuje nejvíc - průzkum červen - červenec 2018

Rozhodně si nemyslíme si, že vše víme sami nejlépe. Proto jsme se letos v červnu a červenci vydali do ulic Jižního Města a prostřednictvím celé řady otázek se ptali přímo vás, obyvatel Prahy 11, která oblast veřejné vybavenosti by si zasloužila rozvoj nejvíce. Zde předkládáme výsledky tohoto průzkumu, které jsme samozřejmě promítli i do finální verze našich volebních priorit, které najdete na našich webových stránkách a Facebooku (viz kontakty níže).

Nejvíce jste nespokojeni s dopravou, ať již se jedná o kamióny zbytečně projíždějící naší městkou částí, nebo nedostatek parkovacích míst. Ta chybí téměř 80 % z vás, řešení v podobě parkovacích domů na stávajících pozemních parkovištích pak v podotázce získalo podporu 67,8 % respondentů. Pro modré parkovací zóny se naopak vyslovilo pouze 21,3 %.

Z nabídky nových aktivit vede venkovní koupaliště, dětské dopravní hřiště či pítka a fontány. O něco nižší podporu získalo s 63,1 % letní kino. To jsme shodou okolností letos 5. a 6. září poprvé uspořádali v Parku u Chodovské tvrze a vysoká návštěvnost obou filmových představení potvrdila zájem o tento typ venkovních kulturních akcí.

Náš průzkum též potvrdil další bolavé místo nejen Jižního Města, ale celé Prahy, a tím je dostupnost bydlení. 68,9 % obyvatel podporuje vyšší nabídku startovacích městských bytů (např. pro mladé), u nájemních městských bytů se jedná o 63,0 %.

V pomyslném středu celkové tabulky se ocitly následující položky: sjednotit radnici Prahy 11 v jedné budově (54,2 %), zajistit nové kulturní zařízení typu KC Zahrada na Jižním Městě I (54,2 %), více stojanů na odložení jízdních kol (52,4 %), chybějící centrální náměstí jako skutečné centrum života Prahy 11 (49,3 %), jesle 45,4 %), hospic (43,6 %) a tramvajové spojení mezi Spořilovem a Jižním Městem (41,9 %).

Následující položky již získaly podporu méně než 40 % respondentů: další domy s pečovatelskou službou/domov pro seniory (35,7 %), častější spoje MHD mezi Jižním Městem I, bazénem Jedenáctka VS a Jižním Městem II (32,6 %), další dětská hřiště s prolézačkami (32,6 %), nové pobočky pošty (32,2 %), další klub seniorů (30 %) či nový hřbitov (20,9 %). Celkové výsledky najdete v přiložených grafech.

Zástupci STANu
v komisích

R. Soukupová - k. sociální a zdravotní
B. Janečková - k. pro výchovu a vzděl., finanční komise, bytová komise
L. Kmoch - bytová komise, k. pro správu majetku
R. Bureš - finanční komise
A. Malínská - k. kulturní

KOMISE A JEJICH PRÁCE

Chcete vědět, o čem jednotlivé komise jednají?
Podívejte se na ZÁPISY.

 

Volby do Zastupitelstva
MČ Praha 11

Účast na volbách do Zastupitelstva MČ Praha 11 byla 44,35 % oprávněných voličů.

Bylo zvoleno 45 zastupitelů.
Zvolení členové zastupitelstva.

Volební noviny TOP 09 a STANu  najdete ZDE.

KONTAKTY

 STAN Praha 11

praha11@stanez. cz

www.facebook.com/stanpraha11

ODKAZY

STAN (Starostové a Nezávislí)
www.starostove-nezavisli.cz

Městská část Praha 11
www.praha11.cz